İçinde bulunduğumuz matem ayında Kerbela’da İmam Hüseyin ve 72 yaren yoldaşını katleden zihniyetin takipçileri yine karanlık yüzlerini gösterdiler.

13 Mayıs’ta Pir Sultan Abdal Kültür Derneğimiz aldığı karar doğrultusunda genel merkezi ve tüm şubeleri ile Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın işlerine iade mücadelesine 1 günlük açlık grevi ile destekte bulunmuştu. PSAKD şubelerimiz bu haklı ve meşru onur mücadlesine sahip çıkarak OHAL ve KHK zulmüne karşı direnme çağrısında bulundu.

13 Mayıs gecesi,  Yüksel Caddesinde 1 günlük açlık grevlerini sürdüren Genel sekreterimiz Turgay Özkan, Basın Yayın Sekreterimiz ve Gençlikten sorumlu yöneticimiz Sercan Aydoğan, Kültür Sanat Sekreterimiz Aydın Birkan Özkan, Demokratik Kitle Örgütleri Sekreterimiz Ercan Aksakal, Sincan Şube yöneticimiz Bayram Özkan, Yenimahalle Şube yöneticimiz Ayla Han, Yenimahalle Şube üyemiz Umut Değirmenci, Ankara Şube üyemiz Şenay Keçeci ve bize destek olmak için gelen akademisyenler, duyarlı canlarımızın daarasında bulunduğu 18 kişi zorla ve işkenceyle gözaltına alınmıştı. Ertesi günün sabahında serbest bırakılan canlarımıza 13/09/2017 tarihli Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından bir tebligat gönderildi ve ifade vermeleri için savcılığa davet edildiler. Tebligat ellerine ulaştıktan sonra ifade vermeleri için savcılığa gittiklerinde ise haklarında davanın çoktan açıldığını öğrenen yöneticilerimiz ve üyelerimizin yaşadıkları hukuk garabeti  adalet sistemimizin geldiği son noktayı açıkça göstermektedir.

O gün bizler oradaydık, evet “Nuriye ve Semih Onurumuzdur” dedik. Çünkü OHAL ve KHK zulmüne karşı bizim tarafımız zalimden yana değil mazlumdan yanadır .Bizler zalimlere boyun eğmeyeceğiz.

Genel Merkez ve Şube yöneticilerimize, üyelerimize ve dostlarımıza açılan davanın takipçisi olacağımızı, Nuriye ve Semih’in taleplerinin talebimiz olduğunu,hak ve hukuk mücadelemizi yılmadan sürdüreceğimizi aynı kararlılıkla bir kez daha ilan ediyoruz.

Ve sözde iddianamenizdeki sloganlarımızı tekrarlıyoruz!

Devletin Alevisi olmayacağız!

Nuriye ve Semih Onurumuzdur!

Emekçiyiz, Haklıyız, Kazanacağız!

Direne Direne Kazanacağız!

OHAL ve KHK Zulmüne Son!

Zalimlere Boyun Eğmeyeceğiz!

PSAKD Genel Merkezi
27 Eylül 2017