Geçtiğimiz gün bir televizyon programına katılan Sivas eski Belediye Başkanı Temel Karamollaoğlu, yaptığı açıklamayla, Madımak katliamını yaratan karanlık zihniyeti bir kez daha ortaya koymuştur.

Sivas Katliamı davasının bir gün öncesinde Karamollaoğlu, Sivas Katliamı’na ‘’katliam’’ diyemeceğini, ‘’orada katliam olmadığını’’ ve Madımak Oteli’nde yaşananları ‘’Sivas Hadiseleri’’ olarak gördüğünü açıklayarak, Madımak’ı bir kez daha yaktı. 2 Temmuz 93 de aracın üzerine çıkıp ‘’GAZANIZ MÜBAREK OLSUN!’’ diyen Karamollaoğlu, o günkü oynadığı rolü bugün de oynamaya devam ediyor.

Biliyoruz ki kanlı 2 Temmuz günü 33 Can’ımızı bizden alanlar için ‘’şükür ki otel dışındaki vatandaşlarımıza bir şey olmamıştır’’ diyenler ile katilleri aklayan zaman aşımı kararına ‘’hayırlı olsun’’ diyenlerin bir farkı yoktur. Temel Karamollaoğlu da o gün onlar kadar sorumluydu, bugün de yine o ve mevcut iktidar Madımak Katliamından sorumludur.

Onlar istedikleri kadar tüm dünyanın gözü önünde ve organize bir şekilde işledikleri insanlık suçunu örtbas etmeye çalışsınlar, gerçeklikleri ancak Sivas Davası’ndaki savunma avukatlarına ait boş sandalyeler kadardır. Onlar, kendilerini Savunacak avukatları dahi olmayanlardır.

Kanlı 2 Temmuz günü ellerinde benzin bidonları, sopalar, taşlarla saldıranlar, dillerindeki karanlık sloganları ile Madımak Otelini bizlere mezar edenler, destek olanlar tarihsel rollerini yerine getire dursunlar, bizler onların zulmüne, karanlığına, katliamlarına boyun eğmeyeceğiz.

O günden bu güne değişen hiç bir şey yok, aynı katliam zihniyeti devam ediyor. Katiller belli, katilleri sahiplenenler belli, savunanlar bellidir. Bu katliamı yaratanlar kendilerini ne kadar aklamaya çalışsalar da, toplumun vicdanında ve bizlerin gözünde hak yerini bulana kadar, Madımak utanç müzesi olana kadar mahkum kalmaya devam edeceklerdir.

Bilinmelidir ki, Sivas Madımak Otelinde yitirdiğimiz 33 Canımızın aileleri, yoldaşları, canları olarak Sivas’ın sorumlularının peşini bırakmayacağız.

Hayatları boyunca hep ezenlerden yana olanlar iktidarın şakşakçılığını yapanlar, güçlüden yana olmayı kendilerine görev bilenler katliam nedir bilemezler.

Kendi suçlarını kendilerine dahi itiraf edemeyenler, elbette ki katliam diyemezler.

Bizler biliyoruz ki;

Gerçekleri Söylemek Vicdan ve İnsanlık Gerektirir!

Katiller bir gün halka hesap verecek !

Madımak Oteli Utanç Müzesi Olacak.

PSAKD GENEL MERKEZİ